Bebeklerde Gaz Problemi

Yeni doğan bebeklerimizde ilk 6 ay sürekli çıkan bir sorundur gaz problemi.Aslında bu bir problem değil olağan bir durumdur.Fakat bu aşırı bir hal almışsa yani bebeğiniz sürekli halde gaz çıkarıyorsa mutlaka ama mutlaka bu bir problem haline gelmiştir.Gaz çıkarmanın yanı sıra birde gaz çıkaramama problemi vardır.Bunun içinde muhakkak aile hekiminize danışıp gerekli müdahaleyi ilaç tedavisi veya şifalı bitkiler yolu ile yapmalıyız.

Bebeklerde Gaz Nasıl Çıkarılır?

İlk yöntem bebeğimizi yüz üstü göğsümüze yaslıyoruz.Sonrasında yavaş bir şekilde sıvazlamaya başlıyoruz.Tabii ki bunun süresi ne kadar oluyor bilinmez ama genel olarak süre verecek olursak yaklaşık 5 dakika içinde bebeğiniz gazını çıkarıp rahatlamış olacak.

İkinci yöntem ise kafası havada kalacak şekilde yüz üstü dizimize yatırıyoruz ve yine sırtını sıvazlıyoruz.Bu ilk yönteme göre daha hızlı sonuç alabileceğiniz bir yöntem.

Peki Bebeğin Gazı Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?

Bunun cevabı gayet basit.Bebeğiniz sürekli huysuz davranışlar sergiliyorsa , sürekli ağlıyorsa ve kendini sıkıyorsa , altını değiştiğinizden eminseniz ve karnıda tok ise işte o zaman gazını çıkarmayı deneyiniz.

Biz sakar.org olarak sizlere “Bebeklerde gaz problemi” adlı makalemizi sunduk.Bu yöntemleri uyguladığınızda bebeğinizin rahtlamasını sağlayacaksınız.

Bu Yazı İçin Arama Terimleri:

Bebeklerde Gaz Problemi için 1 cevap

  • tayfun gün :

    Benim de yeğenim yeni bir yaşına girdi. O da anne sütüyle besleniyordu sadece ama arada evlerine gittiğimde çok büyük hayretlere düşüyordum. Küçücük bebek bir gaz çıkarıyordu ki hayatımda nadir duyduğum seslerden :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>