Zincir Satışları Durdurulacak Araçlarda Kışlık Lastik Zorunlu Olacak

İstanbul büyükşehir belediye başkanı Kadir Topbaş bir gazetecinin kar lastiği zorunluluğu ile sorusuna şu şekilde cevap verdi. Zincirin araca ve yola zarar verdiğini, yaz ayakkabısı ile kışın dolaşılmaması gibi bunun da aynı olduğunu söyledi. Kar lastiği takılmasını öngördüklerini ve bu konuda ısrar ettiklerini, iki yılda bir lastik değiştiren bir insanın kar lastiğini dört yılda bir değiştireceğini belirtti. Ayrıca İstanbul’da kar lastiği kullananların rahat ettiklerini gözlemlediklerini söyledi. Başbakanlık Planlama Krulu’nun da bir karar aldığını onun yönetmeliği çıktığı zaman da bu hususun tüm Türkiye genelinde uygulanmasının düşünüldüğünü sözlerine ekledi. İlgili yönetmelik çıktıktan sonra ise zincir şartının kaldırılacağını kar lastiği zorunluluğunun geleceğini söyledi.
Siz de bu kış sorun yaşamak istemiyorsanız Yönetmelik çıkmadan önce lastiklerinizi almanız yararınıza olacaktır. Malum mevsimin henüz yaz sonu olması sebebiyle kışlık lastik fiyatları daha makul bir durumda.

Bu Yazı İçin Arama Terimleri:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>